تولید و صادرات در صنعت خودرو ترکیه TRT Persian

تولید و صادرات در صنعت خودرو ترکیه TRT Persian

برعکس شرکت‌های بزرگ خودروسازی در عرصه جهانی، این دو شرکت در سال‌های اخیر رقابت تنگاتنگی با هم دارند. از طراحی‌های خلاقانه، تکنولوژی‌های جدید و امکانات جانبی منحصر به فرد گرفته تا اقداماتی در جهت عمر مفید و کم استهلاک بودن خودرو. توان کم شرکت‌های خودروسازی در تولید متنوع‌ و عرضه محصولات جدید در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت، استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات فرسوده و تکنولوژی‌های قدیمی در خط تولید، از مواردی است که باید اصلاح شود.

  • رویکرد خاص اپل در عرضه محصولات مختلف نیز نگرانی‌های افزون‌تری را به همراه داشته است.
  • بنابراین یک ، رابطه فسادآمیز بین مجموعه قطعه سازی و مجموعه خودروسازی و دو، قیمت ارز و نوسانات ارزی باعث می شود قطعات تولید شده توسط مجموعه قطعه ساز، لزوما کیفیت بالا را نداشته باشند.
  • در دهه ۶۰ به دلیل وقایع مربوط به جنگ تحمیلی، صنعت خودرو در ایران دچار رکود شد و دهه ۷۰ را می‌توان آغاز دوباره‌ای برای صنعت خودرو کشور به حساب آورد.
  • معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران در توسعه برنامه های خود در زمینه آینده نگاری و سیاست گذاری در توسعه فناوری های نوین صنعت خودرو، مجموعه فرا را به عنوان مسئول اجرای طرح های آینده پژوهی در این صنعت انتخاب نمود.
  • دقیقا همه نمایندگان با واردات خودرو موافقند، اما در این حوزه باید به موضوع حذف قیمت گذاری دستوری و حذف فاصله قیمت خودرو در بازار و کارخانه نیز توجه شود.
  • این مسئله که بانی افزایش دوچندان بهای خودروهای وارداتی بود منجر شد تا قشر متوسط جامعه برای خرید خودرو در رنج قیمتی مناسب با درآمدشان انتخابی جز محصولات داخلی نداشته باشند.
  چطور مکانیک ماشین خارجی شویم ؟ آنهم در کمتر از 90 روز ! گواهیران

عدم‌رعایت عدالت در فروش و سهم دهی بیشتر به برخی نمایندگی‌های خاص در فروش‌های سبدی و بعضا با اقساط کم بهره سبب توزیع رانت بین این نمایندگی‌ها گردیده است.. گزارش نهایی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تحقیق و تفحص از عملکرد صنعت خودروی کشور منتشر شد. به گفته وی، نمایندگان مجلس باید از اتفاقات مثبت رخ داده در صنعت خودرو حمایت کرده و به رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب و کار، بهبود فرایندهای توسعه ای و توسعه فناوری ها کمک کنند. ما فرض کنیم که در آن سال، تقاضای بازار در حد یک میلیون و 700 هزار خودرو بود، اما الان در شرایطی هستیم که تورم فزاینده و لجام گسیخته وجود دارد و مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی زیادی هم در جامعه دیده می شود.

آشنایی با صنعت قطعه سازی خودرو؛ فرصت ها، تهدیدها و پیشنهاد های نحوه ورود(گزارش کامل)

بنابر آمار سال ۲۰۰۷ میلادی حدود ۸۰۶ میلیون خودرو و کامیونت در جهان وجود دارد و سالیانه بیش از ۲۶۰ میلیارد گالن بنزین و گازوئیل مورد استفاده خودروها قرار می‌گیرد. به عقیده برخی توسعه سامانه‌های ترابری شهری می‌تواند تا حدود بسیاری از مصرف بیش از حد انرژی بکاهد و در نتیجه تأثیرات بسیاری در سلامت افراد جامعه داشته باشد؛ اما با اینکه در این قسمت سرمایه‌گذاری بالایی انجام گرفته، کمتر شاهد خدمات‌دهی این بخش‌ها هستیم. ۲-۱- قیمت گذاریهای بی منطق و دستوری باعث شده تولید و فروش هر خودرو فقط زیان شرکت ها را افزایش دهد و این امر صرفا منجر به سوءاستفاده دلالان شده و نه تنها مصرف کننده نهایی از آن بهره مند نبوده که شرکتهای تولیدی را هم به ورشکستگی کشانده است. همزمان با شصتمین سالروز تاسیس شرکت فنرسازی زر، مراسم رونمایی از پروژه‌های شرکت دانش بنیان فنرسازی زر با حضور عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع مجلس، محمدعلی تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و تعدادی از مدیران عامل شرکت‌های گروه سایپا برگزار شد. فناوری VR یا واقعیت مجازی به بازاریابی کمک می‌کند، اما مزایای آن صرفا به تبلیغات و برندسازی محدود نمی‌شود، بلکه خودروسازان راهی را برای استفاده از واقعیت مجازی در ساخت و طراحی پیدا کرده اند.

  ارزان‌ترین خودروهای جهان خودروهای ارزان جهان کدام اند؟ خودرو۴۵

واردات خودرو پس از انقلاب

با تصویب ملغی شدن ۳ بند ماده ۴ قانون ساماندهی صنعت خودرو در این لایحه، عملاً جامعه نخبگانی و علمی کشور با این مصوبه زاویه پیدا می کنند. دولت لایحه دوفوریتی برای کاهش ۸ درصدی موضوع ارزش افزوده برای واردات کالاهای اساسی و دارو را به مجلس ارائه کرد، اما این موضوع هنوز به صحن نیامده است. همانطور که در بالا توضیح داده شد، صنعت خودروسازی از صنایع اشتغال‌زا در هر کشور می‌باشد.

فناوری خودران شرکت چینی WeRide

صنعت خودرو‌سازی در ایران با داشتن سهم ۱۸درصدی از ارزش افزوده کل صنعت و سهم حدود ۳.۵ درصدی در تولید ناخالص داخلی، نقش پر رنگ خود را در اقتصاد ملی نیز ایفا می‌کند. منظور از صنعت خودروسازي صنايع قطعه‌سازي، مجموعه‌سازي،‌ خودروسازي، خدمات مهندسي/ مالي، خدمات پس از فروش و صنايع جانبي خودرو مي‌باشد. اين حوزه كليه بخش‌هاي زنجيره ارزش را در بر گرفته و انواع فعاليت‌هاي صنعتي هر دو بخش قطعه‌سازي و خودروسازي را شامل مي‌گردد. گرچه آمار تولید خودرو در ایران از سوی موسسات خارج از کشور اعلام نشده است، با این حال اما وزارت صمت از افزایش تولید خودروهای داخلی خبر داده است.