قانون طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو

قانون طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو

سایپا تاکنون 400 دستگاه خودرو چانگان CS35 پلاس به نام مشتریان فاکتور کرده و روند شماره گذاری و تحویل آن ها در حال انجام است. صنعت خودروسازی به دلیل مشخص نبودن راهبرد و برنامه جامع بلندمدت در این سال‌ها با فراز و فرودهای فراوانی روبه‌رو‌ شده‌ است‌ که نیازمند بازنگری اساسی و تدوین سیاست‌های کلان در راستای دریافت حمایت‌هایی از سوی دولت است تا این صنعت احیا شود. شرکت‌های خودروسازی موظفند هنگام فروش، قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه و به شورای رقابت اعلام کنند. تخلف از این امر، جرم محسوب شده و مرتکب به یکی از مجازات‌های تعزیری درجه شش موضوع ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ با اصلاحات و الحاقات بعدی محکوم می‌شود. آیین نامه اجرائی این تبصره حداکثر ظرف سه ماه پس از لازم الاجراء شدن قانون ساماندهی بازار خودرو توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

  • قطعه ساز هم به دلیل بحث نوسانات ارزی می گوید اگر این قطعه را به قیمت قبلی می خواهی باید کیفیت مواد را پایین آورم تا قیمت قطعه با قیمت تعیین شده یکی شود.
  • با توجه به اینکه خودروسازان و صنایع زیرساختی در حال کشف راه‌های جدید برای استفاده از فناوری بلاک‌چین هستن، مصرف‌کنندگان به زودی شاهد تغییر شکلی اساسی در صنعت حمل‌ونقل خواهند بود.و این تغییر بزرگ مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده خواهد بود.
  • درنتیجه افراد بیشتری از این وسیله بهره مند شدند و حمل و نقل عمومی درون و برون شهری گسترش یافت.
  • در این شرایط تعویض قطعات با قطعه چینی مزید بر علت شده به نحوی که بسیاری از خودرو‌های تولید داخل از لحاظ کیفی با اُفت قابل توجهی همراه شده اند.
  ارزان ترین و گران ترین خودرو دنیا + عکس

بنابراین ضروری است برای سرمایه گذاری مطمئن در این صنعت، این چالش ها به دقت مورد بررسی قرار گیرند. در این پژوهش پس از بررسی چالش های پیش روی صنعت خودروسازی و تامین قطعات آن، برای سرمایه‎ گذاری دو زمینه «سرمایه گذاری در زنجیره تامین و ورود به عنوان تامین‎ کننده» و «سرمایه‎گذاری در شرکت خودروسازی» پیشنهاد شده است. در رابطه با سرمایه گذاری در زنجیره تأمین، یازده مورد جهت سرمایه گذاری پیشنهاد شد. در خصوص سرمایه گذاری در شرکت های خودروساز نیز سنجه هایی ارائه شد و پیشنهادات کلی نظیر مانند مشارکت و سرمایه گذاری روی پلتفرم اس پی (که محصول اول آن شاهین، متعلق به شرکت سایپا است) یا سرمایه گذاری روی پلتفرم پی اف وان (که محصول اول آن کا۱۳۲متعلق به شرکت ایران خودرو است) می‎توان مطرح کرد. نکته قابل توجه اینکه، اصولا در کشورهای دارای صنعت، بازار سرمایه نقش مهم‌تری نسبت به بانک‌ها در تامین مالی شرکت‌ها ایفا می‌کند.

وزارت صمت تکلیف خودروهای مونتاژی را مشخص کرد

این مطالعه در گروه مشاوران مدیریت و مطالعات راهبردی تدبیر توسط سید حسین موسوی در سال ۱۳۹۹ انجام شده  است. عمده تغییرات در زمینه‌ی نحوه‌ی استفاده و تعامل با خودروها خواهد بود که در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد. رئیسی در پایان یادآور شده است که لایحه بودجه به همه فعالان اقتصادی بایستی پیام امیدبخش داشته باشد تا فعالیت اقتصادی در کشور بیشتر شود. • توسعه پلتفرم بومی، پاتفرم مشترک، خودرو برقی، تکنولوژی‌های جدید، بروزآوری پلتفرم‌ها، قوای محرکه کم مصرف، موتور سه سیلندر. ۳- تعریف نشریات علمی پژوهشی در حوزه‌های تخصصی فوق و حمایت از تز‌های ارشد و دکتری توسط معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت علوم، صمت، ایدرو و…

  ضبط و باند اتومبیل ارزان و گران قیمت تهران تیونینگ فروش و نصب آپشن خودرو

برگزاری مراسم سوگواری حسینی در شرکت بن رو

حالا این جنجال برای چه بود؟ پراید سابقه تولید در کره جنوبی و آمریکا به عنوان خودرو صادراتی یا به صرفه و اقتصادی درون شهری کم مصرف شناخته می‌شد. در مقابل اما پژو ۴۰۵ لقب خودرو برگزیده اروپا در سال ۱۹۸۸ را دریافت کرده بود و کمی هم از پراید گران‌تر، ایمن‌تر و البته بزرگ‌تر بود. اما نقطه ضعف مهم صنعت خودرو ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ساختار مونتاژ محور آن بود. بدین صورت که تقریبا هیچ قطعه خودرویی در ایران تولید نمی‌شد و برای مونتاژ یک خودرو ورادات قطعات حرف اول را می‌زد. صنعت خودرو به عنوان یک الگوی کسب و کار وارد قرن ۲۱ شد اما اصول آن، با آن‌چه که در اوایل قرن بیستم بود، تفاوت چندانی نکرده است.

بازدید مدیرعامل شرکت بن رو از نمایشگاه بین المللی خودرویی مشهد مقدس

پارسمدیر بزرگترین وب سایت ویژه دانشجویان و پژوهشگران تحصیلات تکمیلی مدیریت و مهندسی صنایع است.