مهمترین نکات فنی و تعمیرات خودرو که هر راننده باید بداند » وبلاگ استادکار

مهمترین نکات فنی و تعمیرات خودرو که هر راننده باید بداند » وبلاگ استادکار

تعمیرکاران خودرو در طی چند سال اخیر، تخلفات زیادی را انجام داده‌اند و همین موضوع سبب شده است تا آمار شکایت علیه آن‌ها افزایش پیدا کند. در حال حاضر، پرونده‌های زیادی در ارتباط با شکایت از تعمیرکار خودرو به دلیل وارد نمودن صدمات مختلف در مراجع قانونی مانند اتحادیه تعمیرکاران است. اگر تعمیرکار، به خودروی مشتری خساراتی را وارد کند، موظف به جبران آن است. علت اصلی آن که بروز تخلف در این حوزه زیاد است، به دلیل عدم اطلاع برخی از رانندگان از بحث تعمیرات خودرو و قطعات آن می‌باشد. از این حیث، تعمیرکار از نداشتن تجربه رانندگان سوء استفاده کرده و در ازای خدماتی  که برای آن‌ها انجام می‌دهند، هزینه بالایی را دریافت می‌کنند. تعمیرکاری خودرو، یکی از اصنافی است که در طی چند سال اخیر، شکایات بسیاری علیه آن‌ صادر شده است.

  • در نتیجه هزینه تعمیر این بخش ها نیز کمتر از قسمت های پیچیده خواهد بود.
  • بیایید تصور کنیم در شلوغ ترین منطقه تهران و یا کرج و یا … هستید اما تعداد گاراژ های موجو در آن منطقه هم بسیار زیاد است برای مثال حدودا 30 کارگاه , درست مانند شهر قدس تهران در منطقه مصلی که پشت به پشت هم مکانیکی وجود دارد .
  • بروز هرگونه عیب و ایراد در پیشرانه ضمن عدم تولید نیروی حرکتی، مانع از کارکرد بهینه خودرو می گردد.
  • جلوبندی خودرو وظیفه‌ی تعلیق خودرو، کاهش لرزش خودرو در زمان رانندگی و انتقال حداقلی تکان‌های خودرو را به بخش‌های داخلی خودرو بر عهده دارد.
  چرا خودرو ساعتی گران می شود؟+جدول محصولات ایرانخودرو دی 1401

برای دریافت اطلاعات بیشتر مفاله چگونه روغن موتور پراید را عوض کنیم؟ را بخوانید. شرکت خدمات و تجارت بم خودرو با شبکه گسترده نمایندگی در سراسر کشور در راستای ارائه خدمات پس از فروش خودروهای جک، جیلی، لیفان و کی ام سی در خدمت هم میهنان عزیزمان است. مشتری در زمان و نوبت اخذ شده به همراه مدارک مربوطه (کارت ماشین، کارت طلایی و ایکو کارت) به نمایندگی مراجعه می‌نماید.

تا بهترین آموزشگاه آیلتس شیراز (IELTS): آشنایی با بهترین کلاس آیلتس شیراز+ آدرس و ☎️

توصیه می کنیم برای شروع از محله هایی که هزینه های اجاره آنها پایین تر است کار خود را آغاز کنید. همچنین می توانید به صورت شراکتی یا فردی برای راه اندازی تعمیرگاه خودرو اقدام کنید. جهت اطلاع دقیق از میزان درآمد باطری سازی و برق خودرو توصیه می شود عبارت “درآمد برق خودرو دارالفنون” را جستجو کرده و با مشاهده ویدئو زیر در آن وب سایت از این موضوع مطلعه شوید. در ادامه به بررسی دقیق تر سه مورد از مهم ترین مشاغل موجود در جدول بالا خواهیم پرداخت.

ارائه مدرک معتبر؛ از فاکتورهای مهم انتخاب آموزشگاه تعمیر خودروهای خارجی

جلوبندی سازی نیز مانند دیگر مشاغل مرتبط با خودرو، بازار کار و درآمد خوبی دارد. یکی از دلایل این امر وضعیت نامناسب خیابان ها، جاده ها و مسیرهای مختلف در کشور ما است. ناهمواری های غیر طبیعی و استاندارد نبودن جاده ها موجب خرابی زودتر و بیشتر قسمت جلوبندی خودروها می شود.

مکانیکی سیار :تعمیر برق خودرو

شاید بتوان مرتبط‌ترین رشته دانشگاهی هماهنگ با تعمیرات حرفه‌ای خودرو را رشته «مکانیک خودرو» و «تکنسین مکانیک» دانست. این دو رشته پیوسته در فنی و حرفه و دانشگاه، آغاز راه یادگیری رشته مکانیک در دانشگاه‌های بزرگ ایران و جهان هستند. بهتر است یک نسخه از دفترچه راهنمای اتومبیل خود نیز تهیه کنید؛ با این کار خواهید دانست هر قطعه دقیقا در کدام قسمت اتومبیل قرار گرفته است و احتمالا ساده ترین روش را برای تعویض برخی قطعات خواهید دانست.

  آموزش تعمیر موتور خودروهای چینی از مبتدی تا حرفه ای