نرخ اجرت تعمیرات خودرو سال 1402 لیست کامل خودروهای مختلف ساناپرس

نرخ اجرت تعمیرات خودرو سال 1402 لیست کامل خودروهای مختلف ساناپرس

اگر شما ساعت 13 حاضر شوید و ساعت 19 درب مغازه را ببندید موفق ترید ؟ یا اگر ساعت 8 صبح تا 21 مشغول به کار باشید ؟ مشخص است که مورد دوم درآمد بسیار زیادتری دارد . بیایید تصور کنیم همزمان 12 خودرو به کارگاه شما آمده اند و تعداد پرسنل شما در کل 2 نفر هست به نظر شما چه می شود ؟ مشتری به مغازه خلوت تری می رود حتی اگر بسیار ارزان تر باشید و کارتان هم عالی باشد . اما اگر تعداد پرسنل شما برای مثال 6 نفر باشد , درآمدتان هم بسیار بالا تر خواهد رفت . در صورتی که شما در بهترین منطقه باشید و از همه ارزانتر هم بگیرید پس از مدتی دیگر مشتری نخواهید داشت و یا بسیار کمتر خواهد بود زیرا شما دارای تخصص بسیار خوب و مطلوبی نیستید و از پس بسیاری از مشکل ها بر نمی آیید .

  • مشکلات دیگری هم وجود دارد که باعث عدم رضایت شهروندان می‌شود؛ مشکلاتی مانند گرانفروشی که در این گونه مواقع، در قالب دریافت اجرت‌های بی‌ضابطه خودنمایی می‌کند.
  • برای این کار باید فیلتر مناسبی تهیه کنید و بعد کاپوت را بالا بزنید و فیلتر هوا در قسمت بالای موتور را بردارید.
  • چنانچه چراغ ها وظیفه خود را به خوبی ایفا نکنند، می تواند باعث حوادث ناگوار شود.
  • تمامی دوره ها توسط اساتید مجرب و ماهر مشغول در بازار کار و با اعطای مدرک معتبر فنی برگزار می شود.
  • این نه تنها خطر ابتلا به تصادف و مشکل در قانون را افزایش می دهد، ریاضیات پایه نشان می دهد که سرعت فقط در سفرهای طولانی کمک می کند.
  آموزش تعمیر موتور خودروهای چینی از مبتدی تا حرفه ای

چرا که هوای گرم مورد نیاز را به سیلندر رسانده راه‌اندازی خودرو در هوای سرد را آسان‌تر می‌کند. تخلیه‌ی منظم مخازن هوای وسیله‌ی نقلیه به دلیل تجمع مقدار زیادی آب، مواد شیمیایی، نمک و شن و ماسه جمع، می‌تواند به حفظ وضعیت خودروهای ناوگان کمک کند. اگر متوجه شدید که تاریخ انقضای لاستیک‌ها رسیده است، حتما آن‌ها را تعویض کنید. علاوه بر این، فشار تایرها می‌تواند تحت تأثیر دمای سرد یا گرم قرار بگیرد و باعث شود به آرامی باد آن‌ها تخلیه شده یا متورم شوند. شما میتوانید به راحتی و در منزل سفارش قطعات مورد نیاز خودروی خود را ثبت کنید و نهایتا تا 15 روز پس از تاریخ ثبت سفارش خود را دریافت نمایید.

لوازم یدکی و قطعات خودرو

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن علاقه مندان شغل مکانیک خودرو را به خود مشغول کند، بازار کار و میزان درآمد این حرفه است. همه ما می‌دانیم که روز به روز تولید خودروهای داخلی و خارجی رو به افزایش است؛ هر خودرویی با گذشت زمان نیاز به سرویس و تعمیر دارد. همچنین برخی دوره های آموزشگاه فن اموزان نظیر آموزش برق خودرو ، آموزش تعمیرات ایسیو ، آموزش صافکاری خودرو ، آموزش نقاشی خودرو و … بصورت تخصصی تر برای علاقمندانی که میخواهند در یک حوزه متخصص شوند برگزار می شود. تمامی دوره ها توسط اساتید مجرب و ماهر مشغول در بازار کار و با اعطای مدرک معتبر فنی برگزار می شود. دوره خصوصی اموزش مکانیکی خودرو به طور تک نفره مطابق با برنامه زمانی کارآموز تنظیم شده و این امکان وجود دارد که افراد با شرایط ویژه و محدودیت زمانی، به طور فشرده در کلاس ها شرکت کنند.

  دلایل فاصله کیفیت صنعت خودرو در ایران و جهان

تعمیرگاه مکانیکی و تعمیر موتور خودرو

هر فردی که علاقه داشته باشد تا قطعات و اجزای داخلی و خارجی خودرو را با طرح و مدل دلخواه سفارش دهد، به مراکزی که خدمات تیونینگ را ارائه می‌دهند، مراجعه خواهند کرد. این شغل به سرمایه بسیار زیادی نیازمند است تا تجهیزات و فضای لازم برای این تأسیس چنین مرکزی را مهیا کند. یکی از شغل‌هایی که با سرمایه نسبتاً زیاد می‌توانید  وارد آن شوید، تأسیس گاراژ تعمیرات خودرو است.

یکی از بهترین راه های یادگیری تعمیر موتور این خودروها شرکت در دوره آموزشی خودروهای چینی است که توسط آموزشگاه فنی و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. این دوره به صورت عملی بوده و در انتهای هنرجو علاوه بر دریافت مدرکی معتبر می تواند به عنوان یک تعمیرکار وارد بازار کار شود و کسب درآمد کند. دوره مکانیکی فنی حرفه ای ( آموزش مکانیک خودرو ) در دو بخش مکانیک خودرو درجه 2 و درجه 1 به هنرجویان ارائه می‌شود. دوره مکانیک خودرو درجه 2 شامل 52 ساعت آموزش عملی جهت یادگیری تعمیرات انواع خودروهای داخلی شامل موتور و گیربکس خودروهای 206، پرشیا، ال نود (logan)، پژو، پراید، شاهین، کوییک، تیبا و ساینا است. البته همانطور که گفته شد، پس از پایان کلاس‌های مکانیک خودرو سواری درجه 2 می‌توانید در کلاس‌های درجه یک نیز شرکت کرده و تعمیر خودروهای پیشرفته‌تر را نیز بیاموزید.